2016. október 19., szerda

Kategóriák

Rövid összefoglalás a kategóriákhoz: ez egy saját rendezés, a legkevésbé sem teoretikus jellegű, épp ezért előfordulhatnak hibák. Mindenesetre igyekszem a rendszer viszonylagos teljességére és egyfajta objektivizálásra.
Konkrét téma szerinti rendezésre nem kerül sor, itt elsősorban a formára és egyéb járulékos dolgokra megyünk rá. A témát úgyis kifejtem majd (de legalább igyekszem) az egyes képregények alatt, és külön címkéket kapnak majd.
Ne ijedjetek meg, jó lesz, pláne, hogy ahogy érkeznek hozzájuk a bejegyzések és a címkék, linkesíteni fogom, sőt, még oldaldobozt is kap.
Essünk neki.

2016. október 16., vasárnap

Tartalom... szolgáltatás?

Az alábbi poszt egy röpke eszmefuttatás arról, mit nevezhetünk tartalomszolgáltatásnak, saját elgondolás szerint milyen kritériumai és követelményei lehetnek egy tartalomszolgáltatásnak, egyáltalán mi az a tartalom és miért kell szolgáltatni. A blog konkrét témájával csak laza kapcsolatban áll majd ez a bejegyzés, de téloszát mégis kénytelen vagyok körülhatárolni.

2016. október 5., szerda

Bevezetés

Forrás: Doodle Time Magyarul
A webcomicok,,definíciója" nagyon hasonló a rendes, ,,analóg" képregényekéhez: végül is rajzolt történetek, vizualizált novellák. Lehetnek sorozat-szerű, összefüggő történettel bíró sztorik, vagy csak pillanatnyi események leírásai.
Természetesen ennek is kialakult egy kifejezetten ázsiai, illetve nyugati (elsősorban amerikai) vonala, ez esetben kizárólag az utóbbival foglalkozunk majd.
A legtöbb szerző online kezdte meg pályafutását (nagyrészt a Tumblr-en), esetleg saját weboldalt alakítottak. Javarészt teljesen ingyenesen hozzáférhető képregényekkel találkozhatunk, de ezeknél is kialakult egyfajta plusz, mondhatni luxus-szolgáltatás. Az alkotókat lehet Patreon-on, Deviantart-on, vagy sok más oldalon támogatni, az elmúlt pár évben pedig egyre többen adnak ki gyűjteményes köteteket, extra, csak abban látható képekkel.
Bár kis hazánkban még nem lelt akkora népszerűségre, szép lassan bővül a piac itt is. A blog célja, hogy segítsen eligazodni a ,,nagy öregek" és az újabbak között is, melyiknek van magyar fordítása, esetleg könyve, milyen stílusban és milyen témákkal foglalkozik az alkotó.